برگزاری مراسم گرامیداشت سی و دومین سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۱ کد : ۱۵۶۶۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۴۸
‍ به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، در این مراسم که به همت نهاد رهبری، پایگاه مقاومت بعثت و بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و با حضور رئیس دانشگاه، مسئول نهاد رهبری دانشگاه، معاون سیاسی سپاه حضرت عباس (ع) استان، اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد.
برگزاری مراسم گرامیداشت سی و دومین سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

دکتر حبیب زاده ضمن تسلیت رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد، ریشه های انقلاب اسلامی را برگرفته از شهدای قیام ۱۵ خرداد و رهبری امام خمینی (ره) دانست و اظهار داشت: امام (ره) با بیداری جامعه، مسئله حاکمیت مردم بر سرنوشت خود را تحقق بخشید و ما مدیون ایشان و مردمی هستیم که با خون خود انقلاب شکوهمند اسلامی را با مشت های گره کرده و توکل بر خدا به پیروزی رساندند.

وی بر پاسداری از آرمان‌های امام و شهدا تاکید کرده و تصریح کرد: دانشگاه نیز در راستای تداوم مسیر انقلاب و براساس رسالت خود یعنی خدمت به مردم بهتر از گذشته فعال بوده و ارتقاء سلامت مردم را دنبال خواهد کرد.

حجت الاسلام واحدی‌زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در سخنانی، ویژگی های منحصر بفرد امام را در تمامی جهات استثنایی دانسته و عنوان کرد: بزرگترین نعمت در عصر غیبت که در قرآن هم به آن اشاره شده موضوع ولایت فقیه است که دارای ویژگی‌های مهمی از قبیل علم، ورع و مدیریت جامعه هستند. وی ایمان به مبدا و معاد، ایمان به نقش مردم و ایثار و از خودگذشتگی را از خصوصیات بارز امام (ره) دانست و اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز همواره بر تحول و خودسازی در راستای بازگشت به مبانی اصلی اسلام تاکید کرده اند. 

دکتر قاسمیان معاون سیاسی سپاه حضرت عباس (ع) استان نیز در سخنانی، مکتب اسلام، ولایت فقیه و مردمسالاری دینی را سه هدیه بزرگ امام (ره) دانست و گفت: مکتب اسلام دارای ابعاد معنوی، عقلانیت و عدالت بوده بطوریکه عدالت جامعه به میزان عقلانیت و معنویت آن بستگی دارد.

وی انتخابات و مشارکت حداکثری را مهم قلمداد کرد و افزود: مشارکت حداکثری بعنوان نقطه تنازع ایران با استکبار بوده و حتی نارضایتی نباید منجر به قهر از صندوق گردد بلکه مردم باید خواستار تغییر وضع موجود با انتخاب کارگزار قوی بوده و این انتخابات ما را به همدلی و وحدت سوق دهد. وی بیشترین دغدغه مردم را پیشرفت اقتصادی، عدالت و مبارزه با فساد دانست و تصریح کرد: کاندیدایی بعنوان یک کارگزار مطلوب است که مردم را به عقلانیت سوق داده و از شعارهای احساسی پرهیز نماید.

دکتر قاسمیان از خدمات ریاست و مجموعه دانشگاه در مدیریت بیماری کرونا و هماهنگی در اجرای طرح شهید سلیمانی قدردانی کرد.

همچنین در این مراسم از آقای حسنی کارمند بازنشسته دانشگاه تجلیل شد. برگزاری تواشیح و مسابقه از دیگر قسمت های این مراسم بود.


( ۲ )