برگزاری بیستمین نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در محل سپاه حضرت عباس (ع) استان / چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۹

۳۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۱ کد : ۱۴۲۷۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۴۲
بیستمین نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور مهندس بهنامجو استاندار اردبیل، سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان، دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل، جمعی از مسئولین استانی و اعضای قرارگاه در محل سپاه استان و با شرکت ویدئوکنفرانسی فرمانداران، فرماندهان سپاه و مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها در حال برگزاری است.
برگزاری بیستمین نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در محل سپاه حضرت عباس (ع) استان / چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۹

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل،

شامگاه روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۹ بیستمین نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور مهندس بهنامجو استاندار اردبیل، سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان، دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل، جمعی از مسئولین استانی و اعضای قرارگاه در محل سپاه استان و با شرکت ویدئوکنفرانسی فرمانداران، فرماندهان سپاه و مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها برگزار شد.

در این نشست، مهندس بهنامجو استاندار اردبیل با اشاره به اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح استان گفت: با همکاری بسیج و دانشگاه علوم پزشکی استان، از تاریخ ۲۱ الی ۲۸ بهمن ماه تعداد ۹۹۸۲ نفر غربالگری شده که از این تعداد ۸۲ نفر مشکوک بودند. همچنین تعداد ۱۷۹۸ مورد بسته های معیشتی و کمک های مومنانه و تعداد ۳۷۰۹۵ بسته بهداشتی توزیع گردیده است. در طول این هفته ۳۶۰۸ مورد از اماکن عمومی نظارت شده که از این تعداد برای ۵۴۲ امکنه اخطار صادر و تعداد ۲۰۰۸۴ مورد از بیماران پیگیری و مشاوره تلفنی قرار گرفته اند. در حال حاضر تعداد ۶۳۰۷ از بیماران در استان تحت قرنطینه خانگی قرار دارند و ۳۱۴۵ نفر دوره قرنطینه خانگی را در طول این هفته به پایان رسانده اند.

دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز ضمن توصیه جدی به رصد و رهگیری براساس روند مورد تایید مراکز بهداشتی و درمانی گفت: باید به ازای هر تست مثبت، تعداد ۱۰ نفر رهگیری و شناسایی شود.

وی با اشاره به بروز کرونای جهش یافته در برخی استانهای کشور و خطر جدی این نوع بیماری افزود: پیشگیری از این نوع ویروس، همت جمعی مردم و دستگاه های اجرایی را می طلبد و نیاز است حساسیت بسیار بالایی در این خصوص ایجاد شود چون با توجه به مرگ و میر سه برابری این نوع ویروس جهش یافته، هر گونه بی توجهی فاجعه بار خواهد بود.

دکتر حبیب زاده اظهار داشت: افراد جوان که شدت علائم کرونای در آنها زیاد بوده و یا دچار نارسایی تنفسی شدید هستند، افرادی که سابقه تماس با مسافر از اروپا داشته یا اخیرا به اروپا مسافرت کرده و مبتلا به کرونا شده اند و همچنین کسانی که علائم بالینی غیر معمول دارند که شبیه علائم کرونا است، باید در سریعترین زمان ممکن به مراکز درمانی مراجعه کنند و تمهیدات لازم جهت قرنطینه و مراقبت از این افراد در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به خستگی پرسنل درمانی و بهداشتی بعنوان مدافعین خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هشدار داد: رعایت دستورالعملهای بهداشتی باید جدی گرفته شود.

در این جلسه تعدادی از اعضای قرارگاه و مسئولین شهرستانها، گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام شده را ارائه دادند.


( ۱ )