‍برگزاری نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در محل سپاه حضرت عباس (ع) استان

۱۷ دی ۱۳۹۹ | ۲۲:۰۹ کد : ۱۳۷۹۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۹۹

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل،

عصر امروز چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹ نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور مهندس بهنامجو استاندار، سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان، دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و جمعی از مسئولین استانی و اعضای قرارگاه در محل سپاه استان و با شرکت ویدئوکنفرانسی فرمانداران، فرماندهان سپاه و مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها برگزار شد.

در این نشست، مهندس بهنامجو استاندار اردبیل با اشاره به اینکه از آغاز اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح استان، ۳۳۵۹۸۷ خانوار متشکل از ۱۱۷۲۵۲۸ نفر از جمعیت استان غربالگری شده اند که ۹۲/۷۳ درصد جمعیت استان را شامل می شود، گفت: در طول این مدت تعداد ۱۶۳۳۰ تست انجام شده که از این تعداد ۳۳۴۹ تست، مثبت بودند. همچنین در طول این مدت، تعداد ۱۰۲۷۵ مورد بسته های معیشتی و کمک های مومنانه و تعداد ۲۱۷۸۴۲ بسته بهداشتی توزیع شده است.

استاندار اردبیل از زحمات فرمانده سپاه استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، بسیجیان و کارکنان دانشگاه قدردانی کرد.

دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز ضمن قدردانی از فرمانده سپاه استان و تلاش فرماندهان پایگاه ها و نواحی گفت: براساس بررسی های انجام شده توسط وزارت بهداشت، استان اردبیل جزو استان های پیشرو در فعالیت و مدیریت طرح شهید سلیمانی شناخته شده است که این موفقیت، مرهون زحمات بسیجیان و همکاری مردم شریف استان می باشد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۵ هزار کیت تست سریع تحویل گرفته شده و این میزان کیت تحویلی در کشور بی سابقه بوده که بدلیل همکاری و اقدامات موثر انجام شده در استان است.

دکتر حبیب زاده با اشاره به احتمال برگزاری مراسمات از جمله مراسم عروسی و ... اظهار داشت: در این راستا باید کنترل شدید و موثرتری پیش بینی و انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، ویروس انگلیسی را تهدیدی جدی دانست و بر رعایت بیش از پیش دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد.

دکتر حبیب زاده با اشاره به نظارت بر مطب های پزشکان عنوان کرد: طی نظارت تیم های بازرسی دانشگاه، اکثر پزشکان همکاری مطلوبی داشته و با مطب هایی که دستورالعمل ها را رعایت نکردند برخوردهای قانونی صورت گرفته است.

در این جلسه، تعدادی از اعضای قرارگاه و مسئولین شهرستانها، گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام شده را ارائه دادند.