برگزاری آیین اختتامیه دومین دوره آموزشی تربیت همیار اورژانس استان اردبیل

۱۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۶ کد : ۱۳۷۸۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۹۱
برگزاری آیین اختتامیه دومین دوره آموزشی تربیت همیار اورژانس استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل،

ظهر امروز سه شنبه ۱۶ دی ماه ۹۹ با حضور معاون درمان دانشگاه، رئیس و معاون اورژانس استان، رئیس اداره پرستاری دانشگاه، جمعی از کارکنان فوریت های پزشکی و همیاران اورژانس، آیین اختتامیه دومین دوره آموزشی تربیت همیار اورژانس استان در سالن پیامبر اعظم (ص) دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم دکتر رضایی بنا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن قدردانی از کارکنان فوریت های پزشکی استان و تبریک به همیاران منتخب اورژانس اظهار داشت: فوریت های پزشکی استان اردبیل بعنوان یک مرکز توانمند عملکرد مطلوبی داشته است.

وی افزود: تربیت همیار اورژانس و آشنایی شهروندان و عموم مردم با مهارت کمک های اولیه یک ضرورت است و با توجه به حوادث و پیشامدهای عصر حاضر این ضرورت بیش از پیش احساس می شود

دکتر رضایی بنا تاکید کرد: ضرورت آشنایی با این مهارتها ایجاب می کند که حداقل در هر خانواده یک نفر، آموزش لازم برای این مهارت را فراگرفته باشد.

در این مراسم آقای غیبتی معاون فنی اورژانس استان ضمن ارائه گزارشی در خصوص روند برگزاری این دوره گفت: استان اردبیل بعنوان پیشگام برگزاری این دوره در سطح کشور، موفق به برگزاری دومین دوره تربیت همیار اورژانس شده و با توجه به اهمیت این موضوع، تصمیم بر این است که این دوره بصورت فصلی برگزار شود.

وی افزود: در این دوره ۱۰۰ نفر شرکت کردند که پس از طی دوره های تئوری و عملی، نفرات منتخب پس از کسب امتیازات لازم، گواهی پایان دوره دریافت کردند.

همچنین در این مراسم از کارکنان فوریت های پزشکی برتر و عوامل اجرایی تولید کلیپ های مناسبتی تجلیل شد.


( ۲ )