نشست اعضای کارگروه بهداشت و درمان در حوادث و سوانح غیرمترقبه در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل انجام شد

۰۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۲ کد : ۸۴۵۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۳۱
نشست اعضای کارگروه بهداشت و درمان در حوادث و سوانح غیرمترقبه در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل انجام شد

به گزارش وبدای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

جلسه کارگروه بهداشت و درمان در حوادث و سوانح غیرمترقبه استان با حضور اعضای جلسه با ارائه گزارش در خصوص افزایش ظرفیت در زمان بحران و بلایا و تصمیم‌گیری در خصوص کارگروه بهداشت درمان و بازتوانی، امروز در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.

در این جلسه دکتر قدرت اخوان اکبری رئیس کارگروه بهداشت و درمان استان با تأکید بر مشارکت موثر اعضای کارگروه ها و سازمان های همکار ،استفاده از ظرفیت های موجود در دانشگاه برای مدیریت بحران را خاطرنشان کرد و گفت: با بازسازی تجهیزات درمانی از جمله ۳۵۰ تخت رده خارج ، ویلچر ،ساکشن های قابل تعمیر  و لوازم وتجهیزات درمانی مستعمل موجود در انبار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل میتوان در مواقع بحرانی تجهیزات مورد نیاز درمانی را تامین نمود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان داشت: با تفاهم نامه ای که بین هلال احمر، سازمان بهزیستی ، دانشگاه علوم پزشکی و سازمانهای مردم نهاد منعقد شده است، در مواقع بحرانی و اضطرار ضمن بهره مندی از نیروهای داخلی ادارات، نیروهای مردمی و تشکل ها جهت کمک به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هلال احمر و بهزیستی وارد عمل می شوند.

وی اظهار داشت: همچنین سازمان صدا و سیمای اردبیل به عنوان عضو اصلی کارگروه اطلاع رسانی مدیریت بحران استان ،وظیفه آموزش همگانی ،هدایت و مدیریت کمک‌های مردمی در مواقع بحران را به عهده دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ازتدوین آئین نامه اجرایی طرح جامع ملی باز توانی درحوادث طبیعی خبر داد وگفت؛مقررگردیده کمیته های تخصصی طرح بازتوانی تشکیل وضمن پیگیری اهداف گزارش اقدامات را درجلسات فصلی به کارگروه بهداشت ودرمان ارایه نمایند