رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۱۱۲ایستگاه و۶۳۲مرکز و واحد بهداشتی درسطح استان در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون مشارکت فعال دارند

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ کد : ۷۰۸۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۰۲
۱۱۲ایستگاه و۶۳۲مرکز و واحد بهداشتی درسطح استان در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون مشارکت فعال دارند

به گزارش وبدای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

دکتر قدرت اخوان اکبری در مصاحبه با برنامه زنده رادیویی سلام سبلان اردبیل در تشریح اهداف طرح بسیج ملی کنترل فشارخون گفت: این طرح همزمان با سراسر کشورجهت کنترل و پایش فشار خون افراد بالای ۳۰ با همراهی و همکاری ارگان‌های ذی دخیل در سلامت از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیر در استان اردبیل اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: در این طرح ۱۱۲ ایستگاه ،۶۳۲ مرکز و واحد بهداشتی ،۴۶۴ خانه بهداشت ،۷۰پ ایگاه سلامت و ۹۸ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مشارکت فعال دارند و افراد بالای ۳۰ سال می‌توانند در فرصت اعلام شده به این مراکز مراجعه نمایند.

ویا بصورت غیرحضوری بااندازه گیری مطمئن و صحیح فشارخون درمنزل بامراجعه به آدرس اینترنتی www.salamat.gov.irنسبت به ثبت درجه فشارخون خود اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: در طرح ملی کنترل فشار خون سازمانها و ارگان‌های دیگری نیز مشارکت دارند تا این طرح به نحو مطلوب به نتیجه برسد.

این مسئول بیان داشت: در طرح کنترل فشار خون در سطح استان ۱۸ مطب ،۱۵ بیمارستان خصوصی و دولتی ،۶ درمانگاه متعلق به سپاه پاسداران و نیروی انتظامی ،۴ بیمارستان تأمین اجتماعی ،۲ درمانگاه آموزش و پرورش ،۲ درمانگاه هلال احمر و ۶ درمانگاخیریه مشارکت فعال دارند.


( ۱ )