رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

فعالیت ۲۵ روزه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در طرح سلامت نوروزی اردبیل را تشریح کرد

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۴ کد : ۶۳۸۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۰۵
دکتر قدرت اخوان اکبری رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل عملکرد ۲۵ روز اخیر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در طرح سلامت نوروزی اردبیل را از تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ الی۱۷فروردین ۹۸ را تشریح کرد.
فعالیت ۲۵ روزه  دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در طرح سلامت نوروزی اردبیل را تشریح کرد

به گزارش وبدای علوم پزشکی اردبیل:

دکتر قدرت اخوان اکبری رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل عملکرد ۲۵ روز اخیر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در طرح سلامت نوروزی اردبیل را از تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ الی ۱۷ فروردین ۹۸ را تشریح کرد.

به گزارش وبدای علوم پزشکی اردبیل:

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در راستای طرح سلامت نوروزی با حضور ۱۵ اکیپ بازرسی و ۱۰ اکیپ نظارتی فعال در استان و ۳۰ بازرس بهداشت محیط ازتعداد ۷۹۴۰ مرکز و امکنه حساس تهیه و توزیع مواد غذایی بازدید به عمل آمده است.

دکتر قدرت اخوان اکبری با اظهار اینکه در این بازرسیها تعداد ۶۹ مورد نظارت و بازرسی مشترک با ادارات دادگستری، دامپزشکی، تعزیرات، صمت، میراث فرهنگی صورت گرفته است اعلام داشت: ۷۶ مکان ومرکزمتخلف بهداشتی به دادگاه معرفی و ۹ امکنه نیز به علت تخلفات مکرر پلمب شده است.

وی همچنین بیان داشت: در این بازرسیها مقدار ۱۴۷۹۳ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی از چرخه مصرف خارج یا معدوم شده است.

این مسول با اظهار اینکه ۲۳۳۵ مورد سنجش بهداشت مواد غذایی با تجهیزات پرتابل توسط بازرسین بهداشتی طی ۲۵ روز اخیر صورت گرفته است گفت: ۲۵۱۱ مورد سنجش کلر باقیمانده آب آشامیدنی، ۳۰۳ مورد نمونه برداری تحقیقی مواد غذایی سنتی و صنعتی، ۱۰۳۱ مورد چاپ و توزیع رسانه آموزشی انجام و به ۱۲۰۸ نفر اصناف آموزش لازم داده شده است.

دکتر اخوان اکبری در ادامه با بیان اینکه کل مراجعین اورژانس۱۰۹۶۰۶بوده است گفت: از این تعداد ۹۵۰۴۸درمان سرپایی، ۱۴۵۵۸ بستری، ۱۲۷۶جراحی اورژانس، ۱۰۷۱جراحی الکتیو و ۷۶۷مصدومین ترافیکی گزارش شده است.

وی مصدومین ترافیکی آورده شده توسط EMS را۶۱۷ اعلام کرد و افزود: مصدومین ترافیکی آورده شده با سایر روشهای انتقال ( غیر از EMS ) ۱۵۰ بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تعداد تماس با اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ را ۱۷۰۰۰ مورد برشمرد و اظهار داشت: طی ۲۵ روز طرح سلامت نوروزی با همکاری ۴۰۰ نفر نیروی انسانی و با استفاده از ۷۵ آمبولانس و ۲اتوبوس آمبولانس و ۹موتورالانس و یک فروندبالگرد هوایی ۳۳۸۸ ماموریت امدادی توسط اورژانس ۱۱۵ انجام شده است که ۴۴۲ مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی و۲۸۵۷ مربوط به ماموریتهای غیر ترافیکی بوده است.

دکتر اخوان اکبری کل فوتی های ترافیکی طی ۲۵ روز اخیر را ۵ نفر اعلام کرد و گفت:

در سال گذشته ۷ نفر فوتی به ثبت رسیده است که این رقم در سال جدید ۵ نفر بوده است.

وی همچنین به بازرسی و نظارت حوزه معاونت غذا و دارو دانشگاه در ایام تعطیل اشاره کردو گفت: ۹۸ بازدید از داروخانه و۲۳ مورد از کارخانه جات و ۲۸۷ مورد انجام آزمایشات مواد غذایی صورت گرفته است.