شروع برنامه سلامت نوروزی بهداشت محیط

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۴ کد : ۶۲۱۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۶۶
شروع برنامه سلامت نوروزی بهداشت محیط

به گزارش وبدای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

برنامه سلامت نورزی در استان اردبیل با حضور فعالانه ۱۰۵ نفر از نیروهای بهداشت محیط از ۲۰ اسفند با برگزاری مانور کشوری بطور همزمان در سراسر کشور آغاز و تا بیستم فروردین ماه سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.

دکتر قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در حاشیه شروع این برنامه گفت: طی برنامه مذکور کلیه مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی حساس مانند رستوران‌ها، غذا خوری ها، قنادی‌ها، هتل‌ها و مسافرخانه‌ها و آبگرم‌ها... و مراکز و اماکن بین راهی رستوران‌های بین راهی، پمپ بنزین‌ها و... توسط ۱۶ اکیپ بازرسی و نظارتی مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.

دکتر اخوان اکبری با تاکید بر نظارت بیشترعوامل بهداشت محیط دانشگاه در راستای تأمین سلامت مردم در تعطیلات نوروزی افزود: از آغاز طرح سلامت نوروزی در بازدیدهای مشترک مقامات قضائی، و سایر نهادهای دخیل در برنامه، ۲۶ تن مواد غذایی تاریخ گذشته، فاسد وغیرمجاز از مرکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی، کشف و ضبط شده است و این کار با قوت تمام تا ۲۰ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با خاطیان بهداشتی به هیچ وجه با اغماض رفتار نخواهد شد شماره تلفن ۱۹۰ را آماده پاسخگویی به شکایات مردمی عنوان کرد.