با افزایش فوتی‌ها؛

شمار مسمومان مصرف مشروبات الکلی در مشگین‌شهر به ۵۷ نفر رسید

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۴ کد : ۶۱۰۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۳۹
شمار مسمومان مصرف مشروبات الکلی در مشگین‌شهر به ۵۷ نفر رسید

مجید محمد غریبانی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: ۵۷ نفر طی چند روز گذشته به دلیل مسمومیت با مشروبات الکلی به بیمارستان‌های اردبیل و مشگین شهر و یک نفر به بیمارستان بیله سوار مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۴۱ نفر بوسیله دو دستگاه اتوبوس آمبولانس از مشگین شهر اعزام شده‌اند، یادآور شد: از این تعداد ۱۴ نفر در دو بیمارستان بوعلی و امام خمینی (ره) اردبیل تحت دیالیز قرار گرفته‌اند.

سرپرست مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آمار فوتی‌های این حادثه را سه نفر اعلام کرد و افزود: تعداد فوتی‌ها طی روز اول، دو نفر بود که یک نفر دیگر بامداد امروز به این آمار اضافه شد.

وی با اشاره به اینکه امکانات درمانی جهت کمک به بیماران مهیا است، افزود: عوامل و امکانات اورژانس استان هم اکنون در حال امداد و رسیدگی به مصدومان حادثه هستند.

غریبانی تاکید کرد: هر گونه آمار و اطلاعات مربوط به این موضوع تنها از طریق مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اعلام می‌شود و گمانه زنی‌های خارج از آن، مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیست.

دستگیری فروشندگان مشروبات الکلی در مشگین‌شهر

دادستان مشگین‌شهر نیز در این مورد در گفتگو با خبرنگاران از دستگیری دو نفر به اتهام فروش مشروبات الکلی دست ساز در مشگین‌شهر خبر داد و تصریح کرد: تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد.

رسولی ادامه داد: طبق موازین قانونی با متخلفان برخورد خواهد شد.


( ۹ )