برگزاری سمینار یک روزه «رتینوپاتی نوزادان نارس»

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۴ کد : ۵۸۷۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۱۲

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و خبرنگار وبدا:

سمینار یک روزه «رتینوپاتی نوزادان نارس» ۱۴ بهمن توسط دفتر امور مامایی معاونت درمان و با همکاری دکتر یوسف فکری چشم پزشک معین کارگروه کشوری ROP در استان اردبیل برای تعداد ۲۳۰ نفر از ارائه دهندگان خدمات به مادر ونوزاد شاغل در بیمارستان های دولتی و غیردولتی و مراکز و پایگاه های بهداشتی سطح استان در سالن همایش بیمارستان آموزشی امام خمینی (ره) اردبیل برگزار گردید.
دکتر رضایی بنا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این خصوص گفت: در این سمینار که به منظور ارتقاء آگاهی و توانمندی پرسنل و افزایش هماهنگی بین پرسنل بیمارستانی و مراکز بهداشتی برگزار شد بر مهمترین چالش فعلی بیماری شبکیه نوزادان نارس که همانا سهل انگاری والدین در مراجعه به موقع به درمانگاه ROP است تأکید شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: رتینوپاتی نوزادان نارس، بیماری عروقی شبکیه در نوزادان نارس می باشد که می تواند طیف وسیعی از اختلالات بینایی از نقائص جزئی قابل اصلاح تا جدا شدن شبکیه و کوری را در بر می گیرد.
وی اظهار داشت: درمانگاه ROP استان اردبیل از سال ۱۳۹۵ در بیمارستان آموزشی علوی تجهیز و فعال شده و از ساعت ۸ صبح الی ۱۳ روزهای سه شنبه و پنج شنبه آماده ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد.


( ۳ )