رییس بیمارستان علوی اردبیل خبر داد

ثبت هزار و ۱۱۹ مورد سکته مغزی از ابتدای سال تاکنون

۲۸ آبان ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۲ کد : ۵۱۰۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۰۶
رییس بیمارستان علوی اردبیل از ثبت هزار و ۱۱۹ مورد سکته مغزی از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
ثبت هزار و ۱۱۹ مورد سکته مغزی از ابتدای سال تاکنون

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وبدا:

دکتر قاسم فتاح‌زاده در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان اردبیل، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون هزار و ۱۱۹ مورد سکته مغزی در بیمارستان علوی اردبیل به ثبت رسیده است که از این میزان ۳۴ مورد در پروسه درمان نوین tpa قرار گرفته و ۴۳ مورد منجر به مرگ شده است.

وی با اشاره به اینکه علت اصلی سکته مغزی، پیری، استعمال دخانیات و استرس است، گفت: اهمیت سکته مغزی به دلیل فراگیری آن است که متأسفانه سومین دلیل مرگ و میر در سطح استان می‌باشد.

رئیس بیمارستان علوی اردبیل تصریح کرد: در سال‌های اخیر درمان سکته مغزی به صورت آزاد انجام می‌گرفت که اکنون در قالب پوشش بیمه‌ای است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تاکید بر اینکه درمان سکته مغزی مستلزم رساندن سریع بیمار به بیمارستان است، بیان کرد: این درمان که از طریق تزریق آمپول tpa به بیمار انجام می‌گیرد میزان مرگ و میر و هزینه‌های درمان را در این زمینه کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: برنامه‌هایی برای آگاه‌سازی مردم در خصوص زمان وقوع سکته مغزی و اقدامات لازم در این زمینه انجام گرفته است و مراکز بهداشت نیز در این خصوص راهنمایی‌های لازم را به مردم و مراجعین ارائه می‌دهند.

رئیس بیمارستان علوی اردبیل اضافه کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام گرفته تا ۳ سال آینده واحد سکته مغزی در این بیمارستان راه‌اندازی شود.


لینک دانلود فایل