بررسی وضعیت حوزه سلامت عنبران در نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با امام جمعه  عنبران

۰۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۴ کد : ۴۶۵۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۷۴۵
در نشست امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با امام جمعه ،فرماندار ، بخشدار و تنی چند از مسئولان عنبران  که در دفتر امام جمعه این منطقه صورت گرفت وضعیت حوزه سلامت و بهداشت  این شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بررسی وضعیت حوزه سلامت عنبران در نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با امام جمعه  عنبران

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وب دا:

در نشست امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با امام جمعه، فرماندار، بخشدار و تنی چند از مسئولان عنبران که در دفتر امام جمعه این منطقه صورت گرفت وضعیت حوزه سلامت و بهداشت این شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تاکید بر ایجاد وفاق و همدلی بیشتر بین مردم و مسئولان در جهت رفع مشکلات اساسی مردم بزرگوار اهل تسنن عنبران گفت: خدمت رسانی و توسعه سیستم بهداشتی درمانی در منطقه عنبران همچون سایر مناطق استان از اولویتهای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل است و در این راستا دانشگاه با همکاری و هماهنگی مسئولان شهری عنبران برنامه های توسعه ای این منطقه را دنبال میکند.

دکتر اخوان اکبری در این نشست با اشاره به وضعیت کشاورزی منطقه و رویش گیاهان دارویی اظهار داشت: منطقه عنبران جزو مناطق پرمحصول ازلحاظ رویش گیاهان دارویی میباشد و در این زمینه نیاز است مسولین استان برنامه ریزی های زیرساختی درجهت کاشت این گیاهان، افزایش رونق اقتصادی وایجادبستر گردشگری سلامت را فراهم نمایند.

رییس دانشگاه در ادامه افزود: کار تکمیل و احداث ساختمان مرکز بهداشت عنبران جزو اولویت اصلی دانشگاه میباشد و لازم به توضییح است احداث این مرکز در زیربنا ی ۵۱۶ متر مربع پیش بینی شده که توسط پیمانکار بخاطر شرایط موجود فعلاً متوقف شده است که در این خصوص چنانچه ادامه کار توسط پیمانکار میسر نشد، احداث آن توسط خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی انجام شده وپس ازتکمیل در خدمت مردم محروم منطقه قرار خواهد گرفت. گفتنی است مرکز بهداشت عنبران تعداد ۶۴۳۳ نفر را تحت پوشش خود قرار داده و تا کنون ۵۷ درصد مردم خدمات مراقبتی اعم از خطرسنجی، سرطان روده و بهداشت روان را دریافت داشته اند و روزانه از خدمات ویزیت دندانپزشکی مامایی، آزمایشگاه، مراقبت سلامت بهره مند می شوند. درپایان از محل احداث مرکز خدمات جامع سلامت عنبران بازدیدگردید ودستورات تسریعی توسط ریاست دانشگاه جهت تکمیل صادرشد