برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی اردبیل

۰۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۶ کد : ۴۶۵۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۱۰
سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اردبیل در سال ۹۷ با حضور  رییس کارگروه و معاون سیاسی امنیتی استاندار ،رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ونمایندگان ادارات عضو کار گروه، در محل استانداری اردبیل برگزار گردید.
برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی اردبیل

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وبدا:

سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اردبیل در سال ۹۷ با حضور رئیس کارگروه و معاون سیاسی امنیتی استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ونمایندگان ادارات عضو کار گروه، در محل استانداری اردبیل برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه دکتر اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، بر اهتمام و همکاری بیشتر ادارات مرتبط و نیز تلاش و همکاری برای تأمین سلامت و امنیت غذایی استان تاکید کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در راستای رسالت خود در تأمین سلامت مردم تلاش می‌کند و در این مسیر با خاطیان بهداشتی و تهدیدکنندگان سلامت مردم بدون اغماض برخورد جدی و قانونی می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بررسی برنامه پیگیری آلودگی هوای کلان شهر اردبیل را یکی از محورهای جلسه عنوان کرد و گفت: مقرر شد اداره کل حفاظت محیط زیست و هواشناسی از نقاط آلوده شهری نمونه برداری و نتیجه را جهت برنامه ریزی به کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ارسال دارند.

دکتر اخوان اکبری بررسی وضعیت نگهداری انبارهای گندم و نگهداشت بهداشتی آن را یکی دیگر از موارد بررسی کارگروه دانست و اضافه کرد: در این خصوص مقرر شد انبارهایی که وضعیت بهداشتی مطلوبی ندارند مورد شناسایی واقع شوند ودر خصوص بهسازی و یا تعطیلی آنها اقدام شود.

وی همچنین اظهار داشت: وضعیت کشتارگاه‌های استان از لحاظ بهداشتی مورد بررسی جدی قرار می‌گیرد و کشتارگاه‌های سنتی و حاشیه شهر با همکاری اداره دامپزشکی استان و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ساماندهی می‌شوند.


( ۲ )

نظر شما :