اخبار

جامع‌ترین راهنمای تغذیه‌ای برای بیماران اچ.آی.وی مثبت

تغذیه در بیماران اچ.آی.وی مثبت اهمیت ویژه‌ای دارد. بدن این بیماران به دلیل مصرف داروها و روند بیماری، دچار مشکلاتی از قبیل کاهش شدید وزن، عفونت، اسهال و... می شود. بهبود رژیم غذایی در بیماران، منجر به ارتقای سلامت، تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک به درمان علائم و عوارض اچ آی وی، و مدیریت عوارض داروهای مصرفی می شود. اصول تغذیه سالم در بیماران مبتلا عبارت است از: مصرف سبزیجات، میوه‌ها و دانه‌های کامل، انتخاب منابع درست پروتئین، محدود کردن مصرف شیرینی‌ها، نوشابه‌ها و غذاهای دارای شکر مصنوعی، مصرف کربوهیدرات های پیچیده.

ادامه مطلب

ما دو نفر اچ.آی.وی مثبت شده‌ایم

دختر آسمان و دختر زمین به اندازه‌ی اسم‌هایی که برایشان انتخاب شده با هم تفاوت دارند و علت اینکه اچ.آی.وی مثبت شده‌اند هیچ ربطی به هم ندارد، اما حالا هر دوی آنها در یک تقاطع به هم رسیده‌اند و قبول کرده‌اند حرف بزنند، حرفی که دردی از آنها دوا نمی‌کند اما شال سرخ ناآگاهی را که ما بر چشم‌هایمان زده‌ایم می‌تواند از روی چشم‌هایمان بردارد یا حداقل کمی کنار بزند.

ادامه مطلب

آخرین آمار مبتلایان به اچ آی وی / ایدز در کشور تا آخر شهریور ۹۶

دکتر پروین افسر کازرونی، رییس اداره ایدز و کنترل بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت در گفت و گو با وبدا درخصوص آخرین آمار ابتلا به ویروس ایدز در کشور گفت: طبق آخرین آمار، تا پایان شهریورماه سال جاری تعداد مبتلایان به ویروس HIV حدود ۳۶۵۷۱ نفر است که ۸۳ درصد را مردان و ۱۷ درصد را زنان تشکیل می دهند.

ادامه مطلب